برای دستیابی به موفقیت، شایستگی هایت را زیاد کن ، نه ارزوهایت را

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 875

سه چيز قابل مديريت شدن نيست!

سه چيز قابل مديريت شدن نيست!

آیا شما می‌توانید همه چیز را مدیریت کنید! بسیاری از چیزها هست که نمی‌تواند مدیریت شود، زیرا چیزی را می‌توان مدیریت کرد که در حال حاضر کاملاً شفاف و روشن باشد مانند داده یا اطلاعات. بنابراین، از میان همه چیزهایی که نمی‌توان مدیریت کرد، سه چیز اصلی و کلیدی است که قابل مدیریت شدن نیست.

1- استراتژي
استراتژي مربوط به آينده است و آينده قابل پيش‌بيني صددرصد نيست. آينده همواره پويا است و بايستي با بينش هدايت شود و براساس پويايي و روندهاي آن تصميم‌گيري كرد. بنابراين، استراتژي را بايد «رهبري» كرد.

2- فرايند
فرايند با جريان كاري كه معمولاً شركت‌ها و سازمان‌ها از واقعيت‌هاي خود ترسيم مي‌كنند متفاوت است. فرايند جنبه انتزاعي و جرياني سيال دارد و بيشتر مبتني بر خروجي‌ها و نتايج است تا فعاليت‌ها. بنابراين، موضوع انتزاعي قابل مديريت شدن نيست و بايستي هدايت شود. «رهبري» فرايندها موضوع جديدي است كه معمولاً در دنياي كنوني اداره كردن سازمان‌ها دوباره جان گرفته است.

3- کارکنان
کارکنان به دلیل منحصر به فرد بودن، پيچيدگي، و ابعاد مختلف داشتن قابل مديريت شدن نيست. يك برنامه مشترك براي تمامي كاركنان بي‌معني است. آن‌ها نبايد با يكديگر مقايسه شوند. بنابراين، كاركنان در يك سازمان يا شركت بايستي هدايت و «رهبري» شوند. هدايت كاركنان به عنوان محوري‌ترين بعد اداره كردن سازمان يا شركت شما بايستي مورد توجه قرار گيرد.
ارتباط بين اين سه محور نيز مهم است؛ به اين معني كه ارتباط بين اين محورها هارموني را مي‌سازد كه مي‌تواند توانايي شما را در اداره كردن سازمان يا شركت، يك پله ارتقاء دهد تا به پله سوم اداره كردن دست پيدا كنيد: «رهبري». شايد آينده سازمان‌ها و شركت‌هاي موفق در جهانِ تغييرات سريع، تنها هدايت اين سه محور و ارتباطات بين آن‌ها باشد. شما به عنوان مدير اجرايي اين سه نقش مهم را خواهيد داشت: رهبري استراتژي-فرايند-كاركنان! ساير موارد را به ديگران واگذار كنيد.

 


شرکت دانش بنیان ایران